תקנון

מבוסס חוזר מנכ"ל (תשע"ה/8(ב9, פרק ב')
 1. יש להגיע לביה"ס בזמן ולהיכנס לכל השיעורים מיד בתום ההפסקה. הקפדה על נוכחות סדירה ולמידה רציפה הינה תנאי לביסוס שגרת למידה.  

 2. יש להגיע לביה"ס בהופעה הולמת: בקיץ חולצה חלקה עם סמל נופי גולן הישן או חולצה חלקה עם סמל דרכא נופי גולן החדש או חולצה חלקה ללא סמל כלל, ומכנסים עד הברך או ארוכים ובחורף סווצ'ר חלק. החולצה צריכה להיות שלמה, מכסה את הבטן ומגיעה עד קו המכנסיים לפחות. ישנה חובת הופעה בתלבושת גם בבחינות מתכונת ובגרויות. 

 3. בזמן השיעורים הטלפונים הניידים מושתקים ובתוך התיק ומוצאים לשימוש לימודי רק בהנחיית המורים.

 4. חזקה עלינו לשמור ולכבד את ההנחיות של כל מורה ובעל תפקיד בבית הספר ולשמור על תקשורת מכבדת ותקינה למען התנהלות הדדית נעימה וראויה (כמובן להימנע מכל אלימות מילולית ופנייה/תגובה פוגענית). 

 5. ישנה חובת שמירה על טוהר הבחינות, על כל התקנות וההנחיות הנוגעות להקפדה על טוהר הבחינות.

 6. השתתפות בפעילויות חברתיות ובטקסים שמתקיימים מטעם בית הספר הינה חובה ואף זכות והיא חלק מתוכנית החובה של בית הספר.

 7. יש להימנע באיסור חמור מכל התנהגות אלימה פיזית ומילולית בין תלמידים ובין תלמידים למבוגרים (לרבות אלימות בעלת גוון מיני או התייחסות מבזה או משפילה המופנית לתלמיד בנוגע למיניותו או נטייתו המינית).

 8. יש להימנע מפרסום/צילום שלא באישור והפצת מידע או תמונות על כל אדם ותלמיד ברשתות החברתיות ובאמצעים טכנולוגיים אחרים.

 9. יש לשמור על הסביבה ועל חזות ביה"ס ולהימנע מפגיעה ברכוש/ ציוד בית ספרי ובציוד אישי השייך לאדם אחר. כבני אדם מכבדים עלינו להשאיר את הכיתות והמרחבים נקיים ומסודרים בסוף כל יום לימודים.

 10. חל איסור מוחלט לעשן בשטח ביה"ס (לרבות תחליפי עישון כגון סיגריות אלקטרוניות).

  * שטח ביה"ס לרבות המבנה, החצר ותחנות הסעה ובכל פעילות פנים וחוץ בית-ספרית.

 11. חל איסור מוחלט להביא או לשתות משקאות אלכוהולים ומשקאות אנרגיה בשטח ביה"ס ובכל פעילות פנים וחוץ בית ספרית. אסורה גם הגעה לבית הספר או לפעילויות בית ספריות תחת השפעה של אלכוהול.

   * שטח ביה"ס לרבות המבנה, החצר ותחנות הסעה. ובכל פעילות פנים וחוץ בית-ספרית.

 12. יציאה משטח ביה"ס במהלך יום הלימודים תעשה לאחר קבלת אישור בכתב (מהמחנכ/ת או הרכזת ולאחר קבלת אישור בהתאם מהוריי התלמיד). הטיפול בפניות אלו יעשה יום קודם מול המחנכ/ת או בבוקר היום ולא במהלך יתר שעות היום בו אנשי הצוות מלמדים בכיתות נוספות. 

לגבי כל הפרה של הכללים המתבקשים ייפעל הצוות החינוכי בתהליך הדרגתי חינוכי ומשמעתי תוך קיום שיח עם התלמיד/ה, רישום לצורך תיעוד ומעקב, יידוע הורים, גיבוש תוכנית עם התלמיד/ה לחיזוק אחריותם ונקיטה בסנקציות עד הרחקה מביה"ס בהתאם לחומרה ולתדירות התופעה.

   

קידום האקלים הבית ספרי מטרתו ליצור סביבה בטוחה וערכית החיונית לתהליך ההתפתחות של התלמידות והתלמידים בבית הספר.

תקנון זה מבטא את האחריות המשותפת של המורים ושל התלמידים לאווירה חינוכית נעימה ובטוחה, לחווית למידה והתפתחות תקינה ואת מחוייבותינו לכבוד הדדי.