בית ספר איזורי נופי גולן
לוח מודעותמערכתמקצועות לימודלוח מבחניםמשו"בבעלי תפקידיםלימודים בשעת חירום

לדבר באנגלית בכייף

 CCC Night = Coffee, Cake and Conversation                       בית הספר נופי גולן ותוכנית קדם-עתידים עושים זאת שוב.   בלילה סוער וערפילי, כשבחרמון יורד שלג כבד, תחת 4 פטריות-גז לוהטות באור כחול-סגול, ב"בית קפה" ברחבת בי"ס נופי גולן, ישבו להם סביב שולחנות מעוטרים במפות נאות, נרות ופרחים, תלמידי קדם-עתידים, ושוחחו באנגלית ערב שלם עם מתנדבים דוברי אנגלית.

הערב, הידוע בכינוי: CCC Night(ראשי התיבות של Coffee, Cake and Conversation) הינו ערב אשר כולו מוקדש לשיח באנגלית. מתנדבים רבים מקרב קהילת דוברי האנגלית של רמת-הגולן נאספים יחד בבית קפה אינטימי, מארחים את התלמידים האמיצים שמגיעים בכפור, ומחממים את האווירה באינספור שיחות על דא והא, בכוס קפה או קדרת מרק מהביל, והכל על טהרת האנגלית!

    השנה, הנחו את הערב (ורק באנגלית!!!) שלושה מתלמידי י"ב, מוריה לוי (כנף), מרים רופ (בני-יהודה), ועמית גולדברג (קצרין). דר סומברנו (קצרין) ומונה בלאייר (קצרין), אף הם תלמידי י"ב, ארגנו את משחק הפתיחה.   את הערב כולו פתחה להקת בית הספר, אשר הנעימה לנו את האווירה עם ביצוע מוסיקלי יפהפה לשני שירים באנגלית, כמובן.

     מטרת הערב היא יצירת במה והזדמנות, שלא תמיד קיימת בחיים היומיומיים, בו לתלמידינו ישנה האפשרות לקיים תקשורת אנושית בסיסית, לתרגל את יכולת הביטוי שלהם באנגלית. במהלך השיחות התלמידים חוו הזדמנויות לשוחח עם 3-6 מתנדבים, וכך תרגלו את השפה ונחשפו למגוון מבטאים וסגנונות דיבור.

    התלמידים מעידים כי בתחילת הערב, גם אם ישנה מבוכה, המתנדבים, המרק החם, והאווירה פותחים שער למסוגלות אישית לשוחח באנגלית, ולצקת ביטחון  עצמי באשר ליכולת הביטוי שלהם. מוכיחים הם לעצמם כי אכן, הם מסוגלים לדבר אנגלית שוטפת! שתי תלמידות אף סיפרו כי מבלי לשים לב הן המשיכו לפטפט ביניהן כל הדרך הביתה– באנגלית...

    היה זה מחזה מרגש. אירוע מפעים ומיוחד. קהילות כה שונות, בגיל, בחזות, בתרבות, בשפה, בעולם המושגים והערכים, מתכנסים יחד צעירים, מבוגרים, חילוניים, דתיים, צברים, עולים חדשים, במטרה אחת: להכיר ולשוחח באנגלית !

    האירוע היה מדהים בכל רמה שמתבוננים בו. מרמת שיתוף פעולה של התלמידים, של המתנדבים (שהגיעו על אף הסופה שהתחוללה בחוץ), ושל בית הספר. זה באמת הזדמנות להודות לצוות המארגן, לתלמידים הרבים שהשתתפו, למנשה ושרון שפירא מטעם בית הספר, ולנחמה לוי - היוזמת והרוח החיה של הרעיון והמסורת... וכמובן, לרוח ההתנדבותית של תושבי המועצה. יישר כוח. ועד לפעם הבאה: Speak English!
http://www.brancoweiss.org.il/927/348.htm